Srpen 2016

Zážitky táborové "tety"

29. srpna 2016 v 10:45 | Little |  V hlavě
Začalo to poměrně nevinně. Jednoho únorového dne jsem na internetu náhodou narazila na nabídku spolupráce na letních příměstských táborech v nedalekém městečku. Vždycky jsem byla táborové dítě, na prázdninách jsem nejvíc milovala právě ty chvíle, kdy jsem sbalila kufr a na pár dní vypadla úplně mimo civilizaci. Tohle bude sice něco trochu jiného, pomyslela jsem si, ale je to tábor. A na táborech nemůže být nic špatného.
Vyplnila jsem dotazník, prošla pohovorem a školením nových instruktorů a než jsem se nadála, byla jsem součástí týmu.
Těch pár měsíců do prázdnin uteklo jako voda a najednou tu byl den D- den, kdy jsem poprvé nastupovala do "práce," den, kterým začalo moje třítýdenní dobrodružství. Na tři týdny prázdnin ze mě byla táborová "teta."


Zpátky v čase

28. srpna 2016 v 20:29 | Little |  Témata týdne
Narodit se v cizí zemi se může druhým zdát skvělé; a taky to nepochybně skvělé je. Člověk je poměrně výjimečný, má čím ohromovat okolí. Mnohdy má dvojí občanství, což také přináší své výhody, a perfektně se dorozumí dvěma jazyky. To přece vůbec není k zahození, že?
Přišla jsem na svět jednoho teplého červnového dne úplně na druhém konci světa, než kde právě teď vzniká tento článek. A tak se tak nějak stalo, že rodnou zemí mi najednou byla Amerika.
Říká se, že první vzpomínky se dětem do paměti vrývají někdy kolem třetího roku života; já ale ve vzdálených končinách žila pouze dva roky, než jsme se vrátili. Vždycky jsem měla za to, že tuto kapitolu svého života v hlavě nemám, jak bych taky mohla, byla jsem maličká. Všechno se ale změnilo o třináct let později, když jsem dostala možnost znovu se vrátit.