Listopad 2016

Fytopytláci aneb jak jsme sehnali vánoční strom(ečky)

29. listopadu 2016 v 21:35 | Little |  V hlavě
Jedna z nejúžasnějších lidských možností je dle mého názoru seznamování se s lidmi novými a vytváření nových kontaktů, přátelství a vazeb. Každý se k této příležitosti dostáváme jinak; někdo na internetu, někdo na různých párty- a když jste jako já, hrajete přihlouplé společenské hry, ve kterých získáte kontaktů ažaž.
Už ani přesně nevím, jak se to stalo, že naše komunikace neskončila zároveň s hrou, že mi ti dva tak vstoupili do života. Nebo jsem to snad byla já, kdo se tak nenápadně vetřel do těch jejich? O tom by se dalo polemizovat; každopádně stačil jediný večer, abych si uvědomila, že tihle dva mafiáni budou přesně můj šálek kafe. Nepletla jsem se.
Když mi v neděli od jednoho z nich přišla zpráva s otázkou, co si myslím o nápadu sehnat někde v lese vánoční stromeček do jejich bytu, okamžitě jsem to odsouhlasila. Na takové blbosti mě vždycky užilo. Jen jsem tak nějak přemýšlela, kdy a jestli vůbec dojde k realizaci. A ona na sebe nenechala dlouho čekat.
Akorát jsme si s kamarádkou objednávaly kafe, když mi zazvonil telefon. "Jsme v lese, mohla bys dojet do Černovíra?" ozvalo se. Zagestikulovala jsem na obsluhu, že si to kafe nakonec vezmu přece jen s sebou a s omluvným pohledem oznámila kamarádce, že musím do lesa pro strom. Neptala se; ví moc dobře, že až bude čas, všechno jí to povyprávím. "Bav se." popřála mi, bez jediné známky výčitek za to, že jsem ji tam nechala samotnou. Jeden z momentů, ve kterých člověku dochází, jaké poklady kolem sebe má.
Utíkám na autobus, cestou vylívám kafe nejen na sebe, ale určitě i spoustu nebohých kolemjdoucích. Snad se na mě moc nezlobí. Tiše se modlím, aby měla dvaadvacítka alespoň minutku zpoždění, jinak jsem bez šance; mé přání je výjimečně vyslyšeno, a v docela velikých rozměrech. "Z důvodu poruchy na vozidle je linka zpožděna asi o dvacet minut." Achjo, to jsem si to kafe mohla v klidu vypít i s kamarádkou.

Latte macchiato

13. listopadu 2016 v 18:51 | Little |  Nedělní kafe
Jsem slečna, jsem dcera, jsem sestra, jsem vnučka.
Jsem studentka, jsem kamarádka, jsem taneční partnerka.
Jsem Češka, jsem Američanka.
Jsem brunetka, jsem hnědoočka.
Jsem dítě, pořád ještě.
Jsem lidská bytost, stejně jako Ty.
A Ty víš, kdo já jsem.