Prosinec 2016

A co když je to pravda?

22. prosince 2016 v 23:41 | Little |  Témata týdne
Sedím na střeše a pozoruju blikající světla v dálce. Slabý večerní vánek si pohrává s mými vlasy, seshora mě tiše hlídají tisíce a tisíce hvězd. "Znám spoustu jiných míst s ještě lepším výhledem, kam bych tě vzal..." ozve se do tmy, ale neotáčím se. Vím, že tentokrát tu nejsi. Tentokrát to nebyl tvůj bláznivý nápad sem lozit, byl můj. Jsem tu sama, a všechno ostatní jsou jen iluze. Příliš mnoho živých vzpomínek.

Říkám tomu horor

14. prosince 2016 v 19:55 | Little |  V hlavě

Procházím skleněnými dveřmi, které se přede mnou uctivě a ochotně samy rozestoupí, a už v tom momentě mě polévá pocit zděšení a znechucení. Vážně tohle podstupuju dobrovolně? To už zase uplynul rok a já musím znovu? Achjo, achjo, pomoc. Nechci. Nebudu. Aaaaaa! Mám chuť se otočit na patě a okamžitě si to namířit směrem k domovu, nicméně pohled na displej telefonu a datum 14.prosince mě přesvědčí o tom, že už skutečně není jiného zbytí.
Zatnu zuby, zhluboka se nadechnu a vyrážím do davu, který se tváří, že mě asi brzo ušlape. Čas na vánoční nákupy nastal.

Nápis na zdi aneb Umění, které nedoceňujeme

12. prosince 2016 v 17:40 | Little |  Ostatní
Každý z nás snil kdysi o tom, že bude umělcem; a kdo tvrdí, že ne, ten lže a dodnes po nocích roní slzy smutku nad tím, že je stále jen bezvýznamným smrtelníkem.
Umění jako takové se dá vnímat v několika různých formách; ať už se na něj ale koukáme jakkoli, víme, že se jedná o věc čistě egoistickou, věřejně neprospěšnou a dobrou jen pro ukojení svých vlastních sobeckých potřeb, především tedy o naléhavé nutkání být vyslyšen a pochopen.
Společnost sama byla vždycky rozdělena do několika různých vrstev rozdílných možností, což se značně promítlo i do umění- ti nejbohatší se svými milionovými aparáty fotí vše možné i nemožné, od zátiší s popelnicemi až po královské průvody; blázniví píší bestsellery, ve kterých svým hrdinům naloží na bedra všechny své psychické problémy a následně je nechají, aby si s nimi po svém poradili; zdrogovaní malují nádherné abstrakce, jimž sice nikdo nerozumí, ale proboha, tohle si přece musíš koupit! No a ti normální? Nebojte se, nevymřeli; akorát už jim pro jejich tvůrčí činnost nezbylo než zdí.

Melancholie

5. prosince 2016 v 20:12 | Little |  Ostatní
Ztracené existence
Bloudící tmou
Padající listí
Jim tiše šeptá příběhy
A nic víc.

Kdo jsi?
Ptají se stíny
A chytají tě mezi sebe.
Neutečeš.

Prázdná slova
Máš brouky v hlavě
Co je s tebou?

Dohořívá svíčka
Stydne čaj
Jen klapot stroje je tu pořád
Ten neumírá.

Bláhoví básníci
Se svojí poezií
Dávají radost,
Žádají pochopení.
A nic víc.